czwartek, 21 marca 2013

Wiosna? Tylko na talerzu:)

Kto by się spodziewał, że w kalendarzową wiosnę będę z rodzicami rzucał się śnieżkami, ślizgał na sankach.... . Mimo iż śnieg jest super zatęskniliśmy za słonkiem, zielonym kolorem, jazdą na rowerze.... Więc pani wiosno prosimy Cię przyjdź już do nas, a zimie mówimy stanowcze: PA PA.
Aby lepiej poczuć się w ten dzień na naszym talerzu pojawiły się ciepłe kolory takie jak czerwień i zieleń. Wiosna? Tylko u nas na talerzu:)


pampuchy z truskawkami oraz jogurem naturalnym
przepis:
-0,5 kg mąki pszennej
-50 gram drożdży
-150 ml mleka
-2 jajka
-1 łyżka cykru
-2 łyżki rozpuszczonego masła
-szczypta soli
dodatki:
-truskawki i jogurt naturalny


Drożdże rozcieramy z ciepłym mlekiem, łyżką cukru, szczyptą soli oraz 3 łyżkami mąki. Mieszamy i odstawiamy w ciepłym miejscu do wyrośnięcia. Gotowy rozczyn mieszamy z resztą składników, wyrabiamy  i ponownie pozostawiamy ciasto do wyrośnięcia. Wykładamy ciasto na stolnice , rozwałkowujemy na grubość ok. 3 cm i wycinamy szklanką kółka. Pyzy przykrywamy ściereczką i pozostawiamy do wyrośnięcia. W międzyczasie wstawiamy garnek z wodą, na którego wierzch mocujemy bawełnianą gazę. Kłaść po 4 pyzy na gazę, przykryć wysoką pokrywką i parować ok. 15 min. Gotowe pampuchy podajemy z częściowo zmiksowanymi truskawkami oraz jogurtem naturalnym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz