niedziela, 21 lutego 2016

Zdrowe nie oznacza nudne

Ostatnio Piotras bardzo polubił program "Wiem co jem". Będąc w sklepie pyta się czy na etykiecie są szkodliwe E, ile ten produkt ma kalorii i najważniejsze czy ma cukier. 


 Nie ukrywam, że jestem zadowolona, że to Piotras sam decyduje czy jest coś zdrowe czy nie. Sam domaga się bez cukrowych placków bądź zdrowych przekąsek. Mam nadzieję, że ta faza na zdrowe posiłki bądź przekąski mu nie przejdzie.
I w końcu ktoś zacznie mnie pilnować. No znacie mnie nie od dziś i sami wiecie jak uwielbiam słodycze. Jednak próbuję się ograniczać i chcę dać dziecku dobry przykład. Próbujemy zamienić biały cukier na inne słodkie składniki. Tak powstały placki owsiane z bananem, naleśniki z truskawkami i wiórkami kokosowymi itd. No troszkę kombinujemy. Tak też powstały ciastka. No może nie z kombinacji, a z długich poszukiwań na blogach kulinarnych i w gazetkach. Znaleźliśmy super przepis na super zdrowe ciastka jaglane. W sumie kiedyś zrobiłam ciasto jaglane, które było dość oryginalne (niestety jeden członek rodziny się wyłamał i stwierdził, że nic co jest zdrowe nie może być dobre). Ale my jednak się nie poddajemy i chociaż przez jakiś czas będziemy żyć zdrowo. 
Zatem przedstawiam Wam zdrową przekąskę- ciastka jaglane.


Przepis:
-1kg jabłek obranych i startych na grubych oczkach bądź zblendowanych (pamiętaj, aby jabłka nie puściły zbyt dużo soku)
-200g suchej kaszy jaglanej
-3 łyżeczki rodzynek
-3 łyżeczki słonecznika
-1 łyżeczka miodu
-1 jajko Wszystkie składniki mieszamy. Formujemy ciastka łyżką, nakładając na blachę wyłożoną papierem. Pieczemy w 180 stopniach 30 minut. Smacznego
7 komentarzy: