czwartek, 26 czerwca 2014

Kura kontra kogut domowy

Przez 3 lata byłam kurą domową, tak, aby podnieść się na duchu często mówiłam o sobie "house manager". Prałam , sprzątałam, gotowałam czyli wszystko to co przysłowiowa pani domu robi.
http://minimanlife.blogspot.com/2014/06/kura-kontra-kogut-domowy.html
Wiedziałam jednak, że kiedyś przyjdzie ten czas, aby wrócić do pracy. Tylko nie wiedziałam  kto będzie to co ja robiłam dotychczas robił. Ja??? Mąż??? A może krasnoludki ??
Pierwsze dwa tygodnie od momentu tzw. powrotu do pracy to był domowy Sajgon. Nikt z naszej trójcy nic nie wiedział co ma robić, jak to ma robić i kiedy. Obecnie wszystko jest pod kontrolą lub tak mi się wydaje. No nie jest idealnie bo perfekcyjną panią domu nie jestem, a pan tata to może jest, ale w czymś innym niż sprzątaniu :) Szczerze wam powiem dziewczyny moje drogie jeżeli chcecie uwolnić się od bycia kurą wracajcie do pracy. Mimo, że często mam stres w pracy to nie żałuje powrotu bo... wracam do domu, a tu w miarę posprzątane, wyprasowane, wyprane...Normalnie cud, malina. Nie to, że mąż jest pod pantoflem, ale wie, że wychodzę z Piotrusiem przed 8, a wracam często o 20:00(od razu po pracy idziemy na plac zabaw- póki pogoda jest trzeba korzystać). 
Szczerze podoba mi się ten stan bo w tygodniu nie ma tej kury domowej, którą byłam przez 3 lata. Jestem kobietą pracującą, która mam nadzieję, że szybko się rozkręci i sama założy jakiś biznes. O!. Natomiast w weekend to ja przejmuje kontrolę no bo kto tą łazienkę wypucuje??? Kurze wytrze?? No kto?? Oczywiście, że nikt inny tylko ja.
Natomiast w tygodniu małżon przejmuje kontrolę pana domu- kogucika :D Sprząta, prasuje i nawet zdarza mu się obiad ugotować dla mnie:)
To chyba nazywa się partnerstwo - nie umawiamy się kto co ma robić, a jednak dobrze wiemy jakie są nasze role. Mam nadzieję, że mężowi się taka współpraca nie znudzi :)


21 komentarzy:

 1. Ja mam od września Koguta :) Mąż pracujący na trzy zmiany to dar :P Obiad czasem zrobi, dzieckiem się zajmie, ogarnie jako tako i zakupy zrobi. A ja poprawiam w weekend lub popołudniami :) Fajnie jest wrócić do pracy, ja bym chciała tylko gdzieś bliżej, bo przez dojazd do Poznania, nie ma mnie ponad 10 godzin dziennie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. uuuu.... no dojazdy są ciężkie...matko 10 godzin poza domem...ja czasami płaczę, że 8 godz mnie nie ma

   Usuń
 2. no i super, tak właśnie ma być :)

  OdpowiedzUsuń
 3. I tak trzymać Matko Pracująca :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zazdroszczę takiego koguta, ja pod tym względem mam pracę przydomową i kurą pozostanę. Ale nie przeszkadza mi to specjalnie ba ja to lubię. No może poza prasowaniem !!! Poza tym nie przejmuję się specjalnie chirurgiczną czystością, dla mnie naj nja ważniejsze to spędzać czas z dziećmi a że pogoda piękna to w domu siedzieć szkoda :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. kochana ja też nie narzekałam... bo miałam też na wiele rzeczy czas :)

   Usuń
 5. Pff.. pewnie post sponsorowany... :D I to pewnie przez wyżej wspomnianego Koguta....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no raczej, że sponsorowany... hahha

   Usuń
  2. buahahah padłam!
   Blankowa:)

   Usuń
 6. Już Ci zazdroszczę... u nas się nie zapowiada na razie na takie historie.. dobrze że teraz miesiąc po gościach będziemy się rozbijać to zapomnę o sprzątaniu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oj ja też sobie zazdroszczę :D heheh

   Usuń
 7. co tu gadać! ja kura domowa melduję się, że zaczynam dojrzewać do zrzucenia piórek i nie wiem co potem na rosół pójdę :) A urodzi się nowa Mama/kobieta domu :)
  Blankowa:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Panowie się dobrze sprawdzają w takiej roli ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oj a najlepiej wychodzą im obiadki :)

   Usuń
 9. U mnie kogut się sprawdza w 100% :D często pomaga mu zmywara :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hehehe no przypomniała mi się historia właśnie ze zmywarką.... moja siostra kazała mężowi umyć naczynia, następnego dnia po jego tzw. myciu pojawiła się zmywarka w domu :D

   Usuń
 10. Super i tak trzymać ja niestety często jestem słomianą wdową i muszę liczyć tylko na siebie czasem starszego syna :) i od czasu do czasu młody też pomoaga

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oj to fajnie masz, że ci pomagają :)

   Usuń