wtorek, 27 października 2015

Sport to zdrowie

Mówcie co chcecie, ale sport to samo zdrowie. Dodatkowo zdrowe odżywanie powoduje, że jesteśmy pełni energii.

Dlatego kochani zachęcamy Was, abyście z Waszymi dziećmi trenowali, chodzili na długie spacery. Róbcie coś- bo potem może być za późno.
Jak wiecie w dzisiejszych czasach problem z otyłością jest dość ogromny. Wyrasta społeczeństwo śmieciowego jedzenia, Nie mówię, że to jest złe raz do czasu zjeść tzw. fast food, jednak dla naszego zdrowia lepiej ich unikać jak ognia. To co piszę słyszeliście nie raz- ale jesteś tym co jesz.  A niestety nasze maluchy właśnie wychowywane są na fast foodach. Pizza, hamburger czy też zapiekanka jest czymś codziennym.  Lubię jeść, wolę jednak zrobić coś w domu- gdzie wiem co tak naprawdę jem. Powiem Wam że osobiście zrezygnowałam z jogurtów owocowych, płatków śniadaniowych. Jem coraz częściej płatki otrębowe, owsiane górskie, bądź jaglane, które smakują o niebo lepiej. Oczywiście w kuchni również eksperymentuje- ostatnio zrobiłam najzdrowsze ciasto z fasoli (muszę je opracować i będę się chwalić). Oczywiście nie popadamy w paranoje, jednak wybieramy zdrowsze jedzenie, czytamy etykiety wybieramy coraz częściej o wiele zdrowsze produkty. Piotruś również wybiera zdrowsze produkty krzycząc w sklepie nie kupujemy tego bo to jest niezdrowe lub ma dużo kalorii. Chociaż niestety nie potrafi nadal oprzeć się żelkom i chrupkom. Jednak powoli coraz częściej pyta się czy mam gdzieś w zapasie gorzką czekoladę. Chciałabym  w 100% zrezygnować z produktów, które szkodzą naszemu zdrowiu, ale na chwilę obecną nadal mi nie smakują pełnoziarniste naleśniki bądź omlety owsiane. Ale uczę się...pffff uczymy się. Mój mąż od momentu kiedy zaczął biegać też zaczął inaczej się odżywiać. Polubił owsiankę, jogurty to już naprawdę jest duży sukces.
Co do sportu niestety ja na chwilę obecną ćwiczę wyłącznie w domu nad czym bardzo ubolewam. Wrócę do biegania bo jednak bieganie dawało mi ogromnego powera i chwilowy reset. Mąż nadal biega - jestem bardzo dumna bo dla mnie 17km jest czymś niewykonalnym. My z Piotraskiem oczywiście chodzimy na spacery. Raz do czasu chodzimy na zajęcia sportowe i oczywiście Piotras jest w ciągłym ruchu, dlatego nic dziwnego zdecydowaliśmy się na pierwsze zawody. Jestem z niego bardzo dumna, żena swoich pierwszych zawodach przebiegł 300metrów, nie poddając się. 
Sądzę, że aktywne  spędzanie czasu mamy już we krwi. Musimy się ruszać bo jak się nie ruszamy czujemy straszne zmęczenie, źle się czujemy i taki dzień to w ogóle jest do d..,,,, ,

Kochani reasumując aktywny tryb życia i zdrowe odżywianie mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Aktywnie spędzając czas czujemy się pełni energii. Jeżeli połączymy naszą aktywność z zdrowszym odżywianiem to w ogóle staniemy się superbohaterami. 
zdjęcia: Tomasz Mantas

Pamiętajcie dajemy przykład naszym dzieciom i jeżeli sami będziemy wybierać do naszego koszyka śmieciowe jedzenie, oni również tak będą robić. Ponadto nasze dzieciaki coraz częściej zamiast aktywnego trybu życia wybierają siedzenie w domu grając na tablecie czy też playstation. Niestety coraz częściej to my rodzice musimy namawiać wręcz prosić się, aby wyjść na spacer. Zróbmy coś by nasze dzieciaki wybierały to co dobre dla ich zdrowia, ich samopoczucia. Zróbmy coś dla nich, dla siebie.
Jeszcze jedno - lepiej samemu upiec ciacho, zrobić pizzę czy też hamburgera niż kupić w MCdonaldzie. Sami wiecie jak to jest z tymi fast foodami. A w domu jak to w domu, możemy coś tu pozamieniać, dodać pełnoziarniste pieczywo, frytki upiec bądź zamienić ją na marchewkę pieczoną. To już wszystko zależy od naszej wyobraźnie i naszym zachciankom. 

No to co szykować post kulinarny? Tym razem mniej słodki, a bardziej fit?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz