poniedziałek, 16 listopada 2015

Proste buły dla każdego

Ostatnio nie lubię gotować. Centralnie jakoś z kuchnią się nie potrafię dogadać. Zatem obowiązek gotowania spadł na męża, a ja ograniczam swoje gotowanie do minimum.
Moja niechęć spowodowana zapewne jest tym, że jak zacznę coś gotować, kuchnia wygląda jakby przeszedł przez nią tajfun.

I w ogóle, dlaczego we wszystkich przepisach trzeba używać milion garnków, naczyń, łyżek. Dlaczego nie można ograniczyć się do jednego garnka, w którym wszystkie składniki można wymieszać, upiec lub ugotować i gotowe. Właśnie to mnie denerwuje w gotowaniu- pełno garnków do zmywania. Gdyby magiczną różdżką można byłoby jeszcze cały ten  bałagan sprzątnąć chętniej bym gotowała. Ale są takie smakołyki, gdzie nie trzeba 5 misek, 3 garnków i dzielenia składników na te kilka naczyń . Takim przysmakiem jest właśnie jajko w bułce. Jest to tak banalny przepis, że nawet mój leniuch Piotras potrafi je wykonać. Co zatem potrzebujemy?? Bułka, szynka, ser i jajko i minimum chęci. Dosłownie minimum. Zatem kochani kto lubi przekąsić coś dobrego i na szybko mogę Wam taką bułę polecić :) 

składniki:-bułki
-papryka
-szynka/salami
-ser żółty
-jajka
-sól, pieprz 
-rukola
-szczypiorek
przepis:


Lekko zetnij wierzch bułek i wydrąż. Do środka wsadzaj po kolei szynkę, paprykę, ser, a następnie wbij po jednym jajku do każdej bułki. Posól i popieprz. Piecz około 20 minut, aż białko będzie ścięte z wierzchu. Przed podaniem posyp szczypiorkiem i dodaj rukolę. 

1 komentarz:

  1. Faaajne te buły :) Chyba będą jutro na kolację! ;)

    OdpowiedzUsuń